O Mnie

Szanowni Państwo,

 

Postanowiłam napisać parę słów o swoim doświadczeniu w sporcie i nauce, aby odpowiedzieć Państwu na pytanie w czyje ręce oddajecie „swoją wydolność”.

Nazywam się Anna Lukanova-Jakubowska i mieszkam w Opolu. Przede wszystkim jestem i czuję się trenerem. Już od ponad 20 lat.

Anna Lukanova-Jakubowska
Byłam trenerem Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018 i trenerem Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowałam wielu Mistrzów Polski, zdobyłyśmy brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy.
Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego.
W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.
W latach 2005-2012 moim zawodnikiem był Mistrz Olimpijski z Sochi Zbigniew Bródka.

Od ponad 20 lat jestem wykładowcą naukowym na Politechnice Opolskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Swój doktorat obroniłam w 2012 roku.

Wykładałam między innymi fizjologię człowieka, fizjologię wysiłku, przygotowanie trenera motorycznego.

Od ponad 10 lat jestem fizjologiem sportu.

Pracuję z zawodnikami z Polski i z Europy. Ostatnio często odwiedzam piłkarzy we Francji.

W sporcie jestem od „zawsze”, zaczynając przygodę życiową w wieku 4 lat jako gimnastyczka artystyczna w Sofii.

Kolejną moją dyscypliną była jazda figurowa, a w wieku 14 lat znalazłam to, co mi leżało najbardziej na sercu i wychodziło mi najlepiej – short track.

Jako zawodniczka Kadry Narodowej Bułgarii zdobywałam w tej dyscyplinie medale.

Obecnie moja praca opiera się nie tylko na nauce, ale przede wszystkim na moim wieloletnim doświadczeniu i na moich własnych badaniach. Wypracowałam „swój własny punkt widzenia”. 

Mam swoje przekonania, które dają w praktyce treningowej szybkie i skuteczne efekty.

Anna Lukanova-Jakubowska

Badania wydolności fizycznej to podstawa do głębokiej oceny stanu fizjologicznego zawodnika. 

A analiza parametrów z przeprowadzanego badania, to podstawa do skutecznego kierowania procesem treningowym i do panowania nad zmęczeniem.

Energy and Sport to możliwość dla każdego zawodnika, zarówno zawodowca, jak i amatora, aby trenować skutecznie i rozwijać się w sporcie zgodnie ze swoimi predyspozycjami, nie tracąc czasu na szukanie odpowiednich dla siebie metod i form treningu (trening energetyczny, trening motoryczny, kontrola treningu i panowanie nad zmęczeniem).

Dlaczego Warto Rozpocząć Ze Mną Współpracę?

To tylko kilka moich statystyk

Zadowolonych Klientów
0 +
Planów Treningowych
0 +
Badań Wydolnościowych
0 +
Szkoleń
0 +

Przesuwaj swoje granice!

Dla mnie, jako fizjologa wysiłku, granice w sporcie nie istnieją.

Badania wydolnościowe i trafne zrozumienie tego, co wyniki nam pokazują, sprawiają, że ustalonym procesem treningowym jesteśmy w stanie przekraczać kolejne nasze możliwości i wydobywać z organizmu cały potencjał energetyczny.
We współczesnym sporcie, tylko trening poparty fizjologią, ma szansę doprowadzić trenującego do skuteczną i sukcesywną poprawę swoich wyników.
Trening „na czuja” czasami procentuje. Ale zawsze na chwilę.

Zbalansuj trening!

Nie zawsze w procesie treningowym dużo i intensywnie znaczy dobrze i skutecznie. Każdy organizm ma swoje progi wydolności, progi odpowiadające konkretnej wartości tętna.

Badanie wydolnościowe pozwala poznać swoje progi na ten moment wytrenowania. Trenując odpowiednio na progach, zgodnie z stanem energetyki wewnętrznej, z pełną skutecznością będziemy poprawiać swoje wyniki.

Czasami „zwalniając” budujemy więcej. A to akurat mało kto wie i mało kto stosuje.

Trenując niezgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym, często tracimy dużo młodych i zdolnych zawodników lub tracimy chęć dalszej kariery zawodowej. Warto badać się na każdym etapie swojej kariery sportowej - od 12 roku życia.

Wyznaczaj cele!

Badania wydolnościowe i trafna analiza pozwalają wyznaczać cele, planować proces treningowy, trafiać z formą sportową na odpowiedni moment, panować nad zmęczeniem, wygrywać.

Kontakt

Telefon

+48 504 724 292

E-mail

info@energyandsport.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies do swojego prawidłowego działania. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. Czy zgadzasz się na ich wykorzystywanie? Zgoda Więcej